Міністерство освіти і науки України
Управління освіти Чернівецької міської ради
Чернівецька гімназія №5
Чернівецька спеціалізована школа І ступеня №23
м.Чернівці, вул.Д.Загула, 8
53-20-90, 53-21-60
УВАГА ! Інформація для батьків майбутніх першокласників на сайті гімназії (СШ І ступеня № 23). 20 лютого - День Героїв Небесної Сотні. Пам'ятаймо! Не зрадьмо ідеали Майдану!

Випадкове відео

Dmytro Sahul

 

Музей воєнної історії краю є унікальним для нашої області. Творці музею вважають його своєрідним подарунком місту до 600-річчя першої писемної згадки про Чернівці. 

Ініціатива створення закладу належить приватній особі, а саме Крістеску Віктору Мірчевичу – директору ТОВ ”Ролем -Україна” .Кілька місяців, не покладаючи рук, над творенням експозиції чаклував художник - оформлювач Роман Батіг та науковець Ігор Піддубний. Музей було передано Чернівецькій міській раді, яка в свою чергу передала його управлінню освіти, а те – Чернівецькій гімназії № 5.Основний фонд налічує 154 експонати. Всього музейних експонатів - 454.

Часові рамки:XII – XXI ст.Музей воєнної історії краю має за мету розкрити події, пов’язані з розвитком військових формувань на території краю та їхньої участі у бойових діях, зокрема:  -  висвітлити історію розвитку військових формувань у слов’янський період історії України;-  розкрити особливості воєнної історії краю в складі Молдавського князівства;-  відобразити події польсько-османських і російсько-турецьких воєн та встановити їх вплив на долю краю;-  охарактеризувати стан військового гарнізону Чернівців  та службу мешканців краю у військових підрозділах у період перебування  в складі Австрійської держави;-  дослідити місце військових підрозділів у період Першої світової війни та в міжвоєнний період;-  вивчити особливості подій  в регіоні та на території дій румунських і радянських військ у період Другої світової війни;-  висвітлити розбудову збройних сил СРСР на прикладі Чернівецького гарнізону;-  охарактеризувати особливості розвитку збройних сил України в період  незалежності;-  простежити особливості підготовки офіцерів запасу військовими кафедрами Чернівецьких вузів.

Воєнна історія висвітлюється через демонстрацію зорового ряду, виконаного за проблемно-хронологічним методом.

Музей передано гімназії №5 у грудні 2007р., а 17 вересня 2008р. він відкрив свої двері для відвідувачів.