21 листопада – День Гідності та Свободи. УКРАЇНА – КРАЇНА ГІДНОСТІ І СВОБОДИ!

Головним завданням в роботі музею воєнної історії краю є сприяння здійсненню навчально-виховного процесу, розширення і поглиблення загальноосвітньої та професійної підготовки учнівської молоді засобами позакласної, позашкільної роботи; розвиток її творчих нахилів до пошукової, краєзнавчої, науково-дослідницької, художньо-естетичної діяльності; формування у підростаючого покоління, розуміння нерозривного взаємозв’язку минулого, сучасного і майбутнього України.

В музеї проводиться дослідницька робота стосовно історії представлених експонентів, досліджується тема: «Буковина в роки Першої світової війни».Поповнюються фонди музею і завдяки громадськості. Так, ми отримали в подарунок від пенсіонера-радіолюбителя Сергеєва Івана Анатолійовича переносну радіостанцію Р-108, радіоприймач танковий 10-РТ, від організації ветеранів Великої Вітчизняної війни медалі та літературу, присвячені визволенню Буковини і Чернівців. Є експонати, передані учнями нашої гімназії. Велику допомогу щодо інформації про історію 300-го окремого механізованого Будапештського полку надав нам заступник з виховної роботи командира полку підполковник Глуховець Олександр Миколайович. Сподіваємося на подальшу співпрацю з цим військовим підрозділом.В музеї проводяться зустрічі з ветеранами Великої Вітчизняної війни, Братством УПА Буковини, представниками товариства політв’язнів і репресованих, екскурсії серед школярів і дорослих. Проводяться уроки з історії, захисту Вітчизни.Співпрацюємо з обласним краєзнавчим музеєм, історичним факультетом ЧНУ, ветеранами війни, військовою кафедрою ЧНУ, 300-м окремим механізмом Будапештським полком. Плануємо налагоджувати нові і зміцнювати існуючі зв’язки з іншими музеями міста і області.Ми вдячні всім людям, які долучилися до поповнення експозиції музею.Засоби масової інформації висвітлювали інформацію про становлення відкриття і презентацію музею воєнної історії краю Чернівецької гімназії №5 (статті в газетах «Доба», «Молодий Буковинець», «Погляд», репортаж на місцевих телеканалах «ТВА», «5 канал»).