Міністерство освіти і науки України
Управління освіти Чернівецької міської ради
Чернівецька гімназія №5
Чернівецька спеціалізована школа І ступеня №23
м.Чернівці, вул.Д.Загула, 8
53-20-90, 53-21-60
21 листопада – День Гідності та Свободи. УКРАЇНА – КРАЇНА ГІДНОСТІ І СВОБОДИ!

Уява важливіша за знання, тому що знання обмежені.

Уява ж охоплює все на світі, стимулює прогрес,

 є джерелом еволюції.

А. Ейнштейн

  «Методична прогулянка з горнятком кави». Її здійснили учителі української мови та літератури, завітавши на  ІІІ засідання міського майстер-класу з проблеми «Ефективні прийоми та методи підготовки учнів до ЗНО з української мови та літератури», проведене 23 лютого 2018 року вчителем Чернівецької гімназії №5, учителем-методистом Палійчук Жанною Володимирівною.

 

На першому етапі заняття була проведена вправа «Займи позицію», під час якої учасники  висловили свої міркування стосовно висловлення Віктора Громового, експерта з освітніх питань, про зовнішнє незалежне оцінювання: «ЗНО — не ідеальна система, але кращої в Україні поки що не придумали. Вважаю, що під час зовнішнього незалежного оцінювання дитина повинна користуватися смартфоном, комп’ютером…».

Друга частина заняття окреслила коло теоретичних питань. Жанна Володимирівна поділилася родзинками своєї професійної діяльності, зокрема розрила секрети педагогічної майстерності в підготовці учнів до зовнішнього незалежного оцінювання. Великий інтерес в учасників майстер-класу викликали методика проведення лекції-провокації, створення ментальної карти та лайфхаків на будь-яку мовно-літературну тему, використання мнемонічних прийомів, які полегшують запам’ятовування навчального матеріалу та  збільшують обсяг пам’яті школяра шляхом утворення штучних асоціацій.

Під час практичної частини учасники майстер-класу активно працювали в групах над створенням ментальних карт на мовні теми та аргументативного есе з поданих речень, взяли участь в імітаційній грі (лекції-провокації).

Запашний аромат кави, кавове сердечко допомогли створити творчу та доброзичливу атмосферу, яка панувала протягом заняття майстер-класу та  об’єднала вчителів-однодумців, сповнених бажанням професійного зростання та самовдосконалення.

На завершення учасники висловили щирі слова подяки Жанні Володимирівні за своєрідний підхід до форми проведення засідання, цікаву та корисну інформацію, високий професіоналізм, глибоку ерудованість. Кожен педагог взяв із собою рецепти «методичних смаколиків» від Жанни Палійчук, які спробує приготувати на своїй «педагогічній кухні», «покуштує» їх й  обов’язково пригостить ними своїх вихованців.

Переконані: буде СМАЧНО!

ПЕРЕГЛЯНУТИ ФОТО