Щодня життя підкидає нам чимало питань і проблем, які вимагають наших відповідей та ефективних рішень. Деякі з них прості, а деякі – не зовсім. Як заощадити, не втрачаючи якості життя? За якого політика варто проголосувати? У який банк краще покласти гроші на депозит? Де і як знайти достойну роботу?.. Щоб обрати найкраще з рішень, слід увімкнути критичне мислення – це особливо результативний спосіб.

«Що таке критичне мислення?», «Для чого воно потрібне?», «Як навчитися мислити критично і навчити цьому своїх учнів?» - на ці та інші запитання наші вчителі шукали відповіді на курсах, які проводила на наше запрошення, тренер освітньої платформи «Критичне мислення» п.Ірина Боднарук. Є різні способи навчитись критично мислити. Ці способи, певно, не викорінять цілком складні проблеми з нашого життя, але допоможуть

Людина, яка володіє критичним мисленням:

– легко знаходить потрібну й важливу інформацію, може її перевірити;
– уважно вивчає усі можливості;
– прискіпливо оцінює кожен варіант й робить власний вибір;

Для чого це вам потрібно?

Критичне мислення дає інструменти, щоб зробити власне життя більш осмисленим та успішним.

Люди, які критично мислять:

– інтелектуально незалежні;
– чесні самі з собою;
– ними неможливо маніпулювати;

Вони уміють:

– перемагати сумніви;
– ставити правильні запитання;
– шукати і бачити зв’язки між явищами і вчинками людей;
– вибудовувати судження на доказах;