Триває місячник безпеки дорожнього руху "Увага! Діти на дорозі!"

Країна мрій у Чернівцях

У контексті Європейської інтеграції України та наближення до європейських стандартів освіти гостро постало питання якісного навчання дітей іноземній мові. Створення літнього мовного табору є одним із шляхів забезпечення якісного вивчення іноземної мови дітьми та поєднання процесів навчання та відпочинку. Саме тому на базі Чернівецької гімназії 5 було організовано роботу мовного табору на базі пришкільного. Протягом 3 тижнів у ньому працювали вчителі англійської мови Варланович Н.П., Підлубна С.І. та Стефюк Т.В.

Керівником мовного табору була Стефюк Т.В. Основна мета роботи – подолання мовного бар’єру дітьми, підвищення рівня мотивації, що сприятиме формуванню мовної особистості учня та вдосконалення мовленнєвих умінь дітей. Щоб реалізувати мету вчителі кафедри іноземних мов підібрали завдання розвивального та розважального характеру, що були поєднані однією темою, яка відповідала програмі, вибраній для роботи мовного табору у 2019 році. Цьогоріч Чернівецька гімназія 5 та СШ 23 пройшли відбір на участь у всеукраїнському проекті GoCamp. Програмою, за якою працював табір, було обрано «Animalplanet», тому протягом 3 тижнів діти дізнавалися багато нового та цікавого про тварин із різних куточків світу. Разом із дітками протягом 2 тижнів у таборі працювали і волонтери із Америки - Лідія та Михайло Балагутрак. Вони приїхали із Х'юстона, штат Техас, але є вихідцями із України. На заняттях з англійської мови вчителі користувалися комунікативним підходом до вивчення іноземних мов, де головним є моделювання реального життєвого спілкування. Саме тому присутність волонтерів дуже допомагала в роботі вчителю та сприяла полегшенню навчання дітей. Саме волонтери допомагали повністю занурити дітей у іншомовне середовище, перебороти мовні та внутрішні бар'єри дітей, заговорити невпевненим у собі учням. З Михайлом та Лідією учні не боялися робити помилки у мовленні.

Розпочалася робота 3 червня 2019 року : 100 дітей віком від 6 до 11 років було розподілено на 3 загони. Діти одразу знайшли спільну мову та почали працювати над назвою та девізом загонів, у результаті команди “Busybees”, “ Bekindtoanimals” та “ Brightminds” почали свою роботу. Другий день був присвячений обміну інформацією про Україну та Америку із волонтерами. Учні взяли участь у концерті “Cultureexchange”, під час якого презентували культуру та традиції українців, а також дізналися про цікавинки американської культури. Кожен наступний день роботи табору був присвячений конкретній темі із програми. Протягом цього часу діти дізнавалися про камуфляж, морських тварин, птахів, харчові ланцюги, зимівлю, міграції, пустелі та тропічні ліси. Діти веселилися, багато працювали у командах, грали у лексичні та активні ігри, брали участь у конкурсах, флеш-мобі, співали пісні, дивилися тематичні фільми, самі робили концерти та презентації, реалізуючи свій творчий потенціал. Опитавши учасників табору ми дізналися, які враження залишилися у дітей:

Що тобі найбільше запам’яталося? - Тема про тропічні ліси, коли ми говорили про тварин, що там живуть, погоду,– відповідає Олександр Хомік – Николайчук, 7 років.

Як ти почувалася під час роботи у таборі? – Мені було весело, сподобалося співати пісні про тварин,– говорить Субчінська Анастасія, 7 років.

Який ваш найяскравіший спогад про цьогорічний табір?- Мені найбільше запам’яталося, як до нас приїжджали волонтери, тому що ми змогли розвинути свій словниковий запас і навчилися краще говорити англійською, – Єлизавета Василова, 9 років.

Що тобі найбільше сподобалося вивчати? - Мені сподобалося вивчати різні пустелі світу. Я дізналася, що під пустелею Сахара є велетенські поклади води,– Бужора Анна, 10 років.

Чим тобі найбільше сподобалося займатися? - Мені сподобалося співати, а також грати у англійські ігри на вулиці із Лідією,– Циба Олександр, 7 років.

Як ти почувалася та що тобі запам’яталося за період роботи табору? - Сподобалися підібрані пісні, те, що я дізналася багато цікавого, як я казала слова на святі про Україну. Відчула, що тепер я багато знаю і можу їхати у країну, де говорять англійською мовою, – Анна Котик, 6 років.

А ось які враження залишилися у волонтерів:

Як Ви почувалися під час роботи? Ми відчували, що нам раді. Діти відразу показали, що ми їм сподобалися, почали ділитися з нами печивом, цікерками, обнімати нас.

What is your best memory about our camp?Thefavoriteactivitieswherewesangsongswhilepronouncingwords - thiswasfunformostofthechildrenenjoyedtheactiveparticipation.

Який Ваш найяскравіший спогад про наш табір? Найулюбленішими стали спів пісень – більшість дітей насолоджувалися і активно брали участь.

1. Свято «Обмін культур» у мовному таборі.
  2. Веселі заняття.
  3. Флешмоб.                                                                                                 Автор -вчитель англійської мови Чернівецької гімназії 5 Стефюк Тетяна Вікторівна.